Örnek HTML sayfası

SOHBET ODALARINDA İNSAN İLİŞKİLERİNİN DOĞASI

SOHBET ODALARINDA İNSAN İLİŞKİLERİNİN DOĞASI

Varoluşumuzdan bu yana insan ilişkileri gerek tarihin,gerek ticaretin, gerekse de bilimin merkezini teşkil etmiştir.Bu etkileşim ve oluşumlar,insanoğlunun temel gerçekliklerini yansıtmak konusunda oldukça aydınlatıcı açıklamalar sunmaktadır bizlere.
Temel insan ilişkileri,belli bir hedefe odaklı cereyan eden hadiselerden oluşmaktadır.Belirli bir amaç doğrultusunda insanlar,cemiyetin içerisine girerek hedefledikleri ve amaçladıkları perspektif doğrultusunda birey olmanın temel özelliklerini üzerinde barındırmaya başlarlar.
Her topluluk,belli bir amaç doğrultusunda bir araya gelmektedir.Sohbet odalarının da kendine göre bir amacı ve hedeflediği emelleri vardır.

sohbet
sohbet

Chat sitelerinde bir araya gelen insanlar,sosyalleşmenin getirdiği “KENDİNİ BULMA”,”KENDİNİ ARAYIŞ” durumlarına tam anlamıyla çözüm olmasa da,bu gerçekliği ıskalamayan bireylerin birbirleriyle iletişimegeçmesini sağlar.
Bedava sohbet sitelerinin sohbet kendine göre bir dokusu vardır.Bu özgün doku,sohbet sitesi kullanıcıları için bir nefes alanı olduğu kadar kendini bulma, kendini belirleme ve kendini bilme hallerini de ıskalamamaktadır.
Mobil sohbet odalarının etken duruşu,toplumun ferdi olan bireyin belirleyiciliği gibi bir etken faktörü üzerinde barındırmasa da toplumsallaşmanın izdüşümlerini üzerinde barındırmaya mahir bir yapıdadır.
Kişinin kendini bulması,bireyin kendini bilmesi her ne kadar sıradan bir olay,bir durum,bir olgu olsa da ontolojik bir gerçekliktir.Bu gerçeklik,kendini toplum içerisinde de tanımlamak zorunda hisseden bireylerin kimi zaman acı verici deneyimleri ve tercihleri de savunabilmesini mümkün kılmakta.İçinde yaşamış olduğumuz realitenin kendinliğinde böyle bir yan da vardır.
Chat odalarında da yukarda bahsettiğimiz deneyimler ve istenmeyen kabullenişler elbette ki varlık sahnesinin bir parçası gibi kendini hissettirmektedir.
Sohbet sitelerinin kendine has hedefleri ve amaçları,aynı hedefe farklı yollardan ulaşmak isteyen kullanıcıların birbiriyle olan iletişimini bertaraf edebilmektedir.Bu aslında kimi zaman bir yıkım,kimi zaman ise yeni başlangıçların fitilini ateşleyebilmektedir.
Kendini içinde yaşamış olduğu realitenin ellerinden biraz olsun kurtarmak için yönünü bedava sohbet odalarına çeviren birey,yepyeni ufuklarla tanışmasına vesile olacak olan ortama aktarmaktadır.
Dediğimiz gibi.. Sohbet odalarının kendine göre belirli bir amacı vardır.Bu amaç doğrultusunda bir araya gelmiş bireyler kendini belirlemek ve bulmak noktasında realiteden aslında farksız bir etkileşimin içerisine girerek kendi tabiatını sanal dünyada da tanımlayabilmekte,belirleyebilmekte ve belirlenebilmektedir.
İlişkilerin reel ve sanal yanının aslında çok da farklı olmadığını düşünmek gerek..
Tabiatımızın anlaşılırlığını mümkün kılan ortamların varlığını araştırmak,kendimizi ve iç dünyamızı sorgulamak kadar önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sohbet | sohbet | mobil sohbet | bedava chat |
error: Content is protected !!